Ubuntu 20.04 Dock to dash nie pojawia się przy dwóch monitorach

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
krzychuqn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 17 paź 2013, 21:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu 20.04 Dock to dash nie pojawia się przy dwóch monitorach

Post autor: krzychuqn »

Witam.
Od wczoraj bawię się nowym ubuntu 20.04
Mam problem z dockiem (dash to dock, zainstalowany jako rozszerzenie gnome) na moim laptopie. Ustawiłem go na dole ekranu z auto ukrywaniem i wszystko jest ok do momentu podłączenia tv przez hdmi. Przy pracy z dwoma monitorami docka ustawiłem tylko na wbudowanym wyświetlaczu i na ekranie głównym dock jest. Jak go coś zasłania to się chowa, problem w tym że już się nie pojawia po najechaniu myszką. Trzeba minimalizować bądź przesuwać okna żeby go odsłonić. Natomiast jeśli przełączę docka na drugi ekran to działa normalnie. Jak włączam docka na obu ekranach to na tv działa normalnie a na wbudowanym wyświetlaczu po ukryciu nie chce się pojawić po najechaniu myszką... Po odłączeniu tv dock zaczyna pracować normalnie...
Gdzie może leżeć problem?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 21:16 przez krzychuqn, łącznie zmieniany 1 raz.
pantheon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 01:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Pantheon
Architektura: x86

Re: Ubuntu 20.04 Dock to dash nie pojawia się przy dwóch monitorach

Post autor: pantheon »

Spróbuj może zainstalować gnome-tweaks, następnie kliknąć w dostrajanie i wybrać Przywróć domyślne.
krzychuqn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 17 paź 2013, 21:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 20.04 Dock to dash nie pojawia się przy dwóch monitorach

Post autor: krzychuqn »

Gnome-tweak-Tool mam zainstalowany. Byłem 100% pewny że przywrócenie wartości domyślnych nic nie da, ale spróbowałem. Oczywiście bez zmian...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości